II Turniej o Mistrzostwo Młodziczek. Kadetki z Szóstką i Jagiellończykiem. Siedlecka Ósemka są punkty.

Międzyrzec IMecz 8 kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Kobiet Grupa 2 dn. 10.11.2019r.:
Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 3:2.
♥ 5 kolejka Wojewódzkiej Ligi Kadetek 08.11.2019r.(piątek)
UKS Międzyrzecka Trójka – Jagiellończyk Biała Podlaska 1:3 (10,22,-20,12).
♣ 4 kolejka Wojewódzkiej Ligi Kadetek 27.10.2019r.:
UKS Międzyrzecka Trójka – Szóstka Biała Podlaska 0:3 (6:25,14:25,9:25).
♠ II Turniej o mistrzostwo województwa młodziczek o miejsca 9-14 (rocznik 2005 i młodsze), w dn. 26.10.2019r. w Międzyrzecu:
– M
iędzyrzec I zajął 9 miejsce i awansował do wyższej ligi (o miejsca 5-8),
Międzyrzec II na 11 miejscu i pozostaje w III lidze.

PRZEBIEG MECZU

Siedleckie siatkarki w pierwszym secie kontrolowały wydarzenia boiskowe. Przyjezdne nie były w żaden sposób zaskoczyć dobrze przyjmujących i blokujących zawodniczek Ósemki. Wypracowana pod koniec partii pięciopunktowa przewaga gospodyń utrzymała się już do końca pierwszej partii, wygranej przez Ósemkę 25:20.

Ósemka dobrze zaczęły też drugiego seta. Po kilku piłkach pierwszych piłkach, na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0 dla gospodyń. Drużyna Łaskovii szybko odrobiła straty i zaczęła zdobywać prowadzenie, doprowadzając nawet do stanu 9:14. Co raz lepiej poczynające sobie siatkarki z Łaska, powiększały przewagę nie zważając na pojedyncze momenty lepszej gry Ósemki. Pewne, siedmiopunktowe zwycięstwo Łaskovii w drugiej partii stało się faktem.

Trzeci set od samego początku był bardzo wyrównany, jednak to gospodynie wykazywały się większą mądrością i sprytem przy kończeniu akcji. Przy stanie 10:5 dla Ósemki, trener drużyny przyjezdnej wziął przerwę na żądanie. Na niewiele się to jednak zdało. Grające na wysokiej skuteczności w ataku Weronika Brzuzy i Agata Baranowska w znaczącym stopniu przyczyniły się do wypracowania przewagi Ósemki w środku trzeciego seta, co niedługo potem przełożyło się na zwycięstwo w całej partii. Powiew świeżości wprowadziły w tej części meczu do gry gospodyń zmienniczki – Maria Raszek i Alicja Więckowska.

Początek czwartego seta do złudzenia przypominał scenariusz pierwszych piłek z drugiej partii. Ósemka szybko zbudowała kilkopunktową przewagę i równie szybko ją roztrwoniła. Od stanu 7:7 siatkarki Łaskovii przejęły inicjatywę. Szybko zrobiło się 10:17, a mnożące się błędy w obronie siedlczanek były zwiastunem zbliżającego się tie-breaka. Grające bez przekonania w ataku siatkarki Ósemki, zdobyły w tym secie tylko 13 punktów.

Ostatnia partia zaczęła się mocnego uderzenia Ósemki. Brzuzy skończyła cztery ataki z rzędu, wyprowadzając gospodynie na prowadzenie 4:1. Po sprytnym ataku Baranowskiej z drugiej linii było już 8:3 dla Ósemki. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Dobra zagrywka Ewy Grzelak okazała się dla siatkarek z Łaska gwoździem do trumny. Po ataku środkowej Jagody Michałek zwycięstwo Ósemki za dwa punkty stało się faktem.

II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 3:2 (25:20, 18:25, 25:20, 13:25, 15:4)