Wiktor Musiał na poziomie PlusLigi.

Wiktor Musiał - fot. Klaudia Piwowarczyk„Wiktor Musiał zaczynał w II Lidze UKS Międzyrzecka Trójka w Międzyrzecu Podlaskim w sezonie 2012/2013.”
Występujący od 2019 roku w GKS-ie Katowice Wiktor Musiał przedłużył umowę z klubem na kolejny sezon. – Uznałem, że warto kontynuować grę w Katowicach, jako że jest to dobre miejsce zarówno do rozwijania swoich umiejętności, jak i do życia. Dobrze się tu czuję – przyznał zawodnik.

– Na moją decyzję spory wpływ miała atmosfera w drużynie, jaka panowała w poprzednim sezonie. Chłopaki bardzo dobrze mnie przyjęli i mocno mnie wspierali w moim pierwszym sezonie gry w PlusLidze, za co jestem im wdzięczny. Osiągnęliśmy naprawdę dobry wynik, ale sezon został wcześniej zakończony i tak naprawdę nigdy się nie dowiemy, na jakie końcowe miejsce w tabeli było nas stać. Uznałem, że warto kontynuować grę w Katowicach, jako że jest to dobre miejsce zarówno do rozwijania swoich umiejętności, jak i do życia. Dobrze się tu czuję – tak skomentował swoją decyzję o przedłużeniu umowy z GKS-em Katowice atakujący Wiktor Musiał.

Sezon 2019/2020 był dla 27-letniego atakującego wyjątkowy. Wiktor Musiał po latach gry w Lechii Tomaszów Mazowiecki i Huraganie Międzyrzec Podlaski zadebiutował na poziomie PlusLigi, mając za konkurenta do miejsca w wyjściowej szóstce wielokrotnego reprezentanta Polski Jakuba Jarosza. Pierwszy sezon w PlusLidze był dla Wiktora Musiała okresem nauki, która przyniosła satyfakcjonujące owoce: atakujący rozegrał w barwach GieKSy 22 spotkania, w których zdobył 156 punktów. Najlepszy występ Musiała (25 pkt.) przypadł na wyjazdowe spotkanie z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki, wygrane przez GKS Katowice 3:2. Atakujący został nagrodzony za grę w tamtym meczu statuetką MVP; druga nagroda dla gracza meczu przypadła Musiałowi po rozgrywanym 29 stycznia br. spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów (3:1).

Nabrałem sporo pewności siebie. Po początkowych trudnościach i uczeniu się gry na najwyższym poziomie stałem się bardziej świadomy swoich atutów, jak i tego, co mogę jeszcze poprawić. Miałem okazję zagrać kilka spotkań w roli pierwszego atakującego i dawałem z siebie jak najwięcej. Najważniejsze, że zyskałem na tym nie tylko ja, ale i cała drużyna – ocenił prawoskrzydłowy siatkarskiego GKS-u Katowice.

Pierwszym trenerem drużyny w sezonie 2020/2021 będzie dotychczasowy drugi szkoleniowiec Grzegorz Słaby. Wiktor Musiał chwalił sobie dotychczasową współpracę ze szkoleniowcem i wiele obiecuje sobie po niej w kolejnym ligowym sezonie. – Trenerowi Słabemu zawdzięczam naprawdę sporo. Kiedy zaczynałem przygotowania do sezonu w barwach GKS-u i przechodziłem dość wymagający czas dostosowywania się do nowych warunków, trener zawsze służył mi radą i wsparciem. Dobrze wiedział, że potrzebuję trochę czasu, żeby oswoić się z graniem na takim poziomie i tak faktycznie było. Jestem mu wdzięczny za pomoc i cieszę się, że będziemy w dalszym ciągu współpracować – powiedział zawodnik.

– Przedłużenie kontraktu Wiktorem było jednym z naszych priorytetów. To zawodnik, który w poprzednim sezonie w pełni wywiązał się z powierzonych zadań, jest niezwykle ambitny i pracowity, a ponadto idealnie wpisał się do drużyny pod względem charakterologicznym. Liczymy, że jego drugi sezon w PlusLidze będzie jeszcze lepszy niż ten debiutancki – stwierdził dyrektor sportowy sekcji Jakub Bochenek.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

II liga UKS Międzyrzecka Trójka 13.10.2012 u góry lewa: Rafał Rybak, Sylwester Kasjaniuk, Karol Kondraciuk, Paweł Łęgowski, Wiktor Musiał (nr 16), Bartosz Jesień, Marcin Śliwa, Artur Grzyb, u dołu lewa Damian Roszkowski, Konrad Szaruga, Jacek Wieczorek, Rafał Ostapowicz, Jakub Sadowski, Tomasz Nowacki, poza obiektywem Patryk Sobieszczak.

Fot. Wojciech Więckowski