W Międzyrzecu Podlaskim powstał nowy klub siatkarski!

Brak porozumienia na linii zespół – zarząd w KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski wraz z końcem maja doprowadził do istotnych zmian w klubie. Z funkcją pierwszego trenera drużyny pożegnał się Marcin Śliwa, który zaangażował się w stworzenie nowego klubu siatkarskiego w mieście nad Krzną.

Ta decyzja dojrzewała we mnie już od sześciu miesięcy. Głównym powodem takiego rozwiązania jest zmęczenie psychiczne, na które składają się brak wspólnej wizji i współpracy z zarządem. Mijamy się mocno w poglądach i decyzjach. Muszę od tego odpocząć – wyjaśnia powody rozstania z klubem Marcin Śliwa.

Separacja z KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski nie oznacza jednak, że młody szkoleniowiec żegna się z siatkówką na stałe. – Siatkówka w Międzyrzecu Podlaskim nigdy nie będzie mi obojętna, dlatego trzeba ją ratować. Zarządowi klubu, który jest pro piłkarski, nie jest chyba do końca po drodze z naszym sportem i tu leży problem. Wraz z innymi osobami, które wspierają siatkówkę, założyliśmy nowy klub. Naszą ambicją jest, by w Międzyrzeckim Klubie Siatkarskim Huragan Międzyrzec Podlaski wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Wystąpiliśmy już do MOSiR-u z prośbą o przekazanie sekcji siatkówki do nowego klubu, łącznie z zawodnikami – tłumaczy trener.

Czy ta decyzja oznacza, że w sezonie 2017/2018 w Międzyrzecu Podlaskim nie będzie siatkówki na II-ligowym poziomie? – Jeśli sekcja zostanie przekazana, to będziemy funkcjonowali tak, jak to było wcześniej. Tyle że przy innym zarządzie. Mam nadzieję, że nikt nie będzie się mścił i nie zechce zepsuć tego, co było budowane przez kilka lat. Oby wszystko zakończyło się dobrze – kończy Marcin Śliwa.

Źródło: LUBSPORT.PL