III Turniej o Mistrzostwo Młodziczek. Siedlecka Ósemka za 3 punkty.

III Turniej Młodziczek III Liga: Międzyrzecka Trójka II - TPS II Lublin 2:0Mecz 10 kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Kobiet Grupa 2 dn. 23.11.2019r.:
Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo 3:1.
♠ III Turnieje o mistrzostwo województwa młodziczek o miejsca 5-8 i 9-12 (rocznik 2005 i młodsze), w dn. 23.11.2019r. w Białej Podlaskiej:

– Międzyrzec I zajął 8 miejsce i schodzi do 3 ligi (o miejsca 9-12),
– Międzyrzec II na 10 miejscu i pozostaje w III lidze.

Wyróżniona zawodniczka z Międzyrzec II – Julia Hryciuk.

◊ Grupa C o miejsca 9-12 (gospodarz: Szóstka Biała Podlaska)

Kolejność końcowa III Turnieju III Ligi:
1. SKS Szóstka Biała Podlaska (awans do II Ligi),
2. UKS Międzyrzecka Trójka II Międzyrzec Podlaski
3. TPS II Lublin,
4. UKS Olimp Opole Lubelskie (nie zgłosił się do turnieju – spadek do IV Ligi).

Spotkania grupowe:
1) SKS Szóstka Biała Podlaska – UKS Międzyrzecka Trójka II 2:0 (25:12, 25:3),

2) UKS Międzyrzecka Trójka II – TPS II Lublin 2:0 (25:12, 25:17),
3) SKS Szóstka Biała Podlaska – TPS II Lublin 2:0.

◊ Grupa B o miejsca 5-8 (gosp.: Jagiellończyk Biała Podlaska)

1. UKS Jagiellończyk I Biała Podlaska,
2. UKS Jagiellończyk II Biała Podlaska,
3. UKS Tempo Chełm,
4. UKS Międzyrzecka Trójka I Międzyrzec Podlaski.

– UKS Międzyrzecka Trójka I ulega po 0:2 w setach obu Jagiellończykom i Chełmowi.

Kolejność końcowa III Turnieju II Ligi Młodziczek o miejsca 5-8:

1. … (AWANS DO 1 LIGI),
2. … ,
3. … ,
4. UKS Międzyrzecka Trójka I Międzyrzec Podlaski (SPADEK DO 3 LIGI).

◊ 22.02.2020

II liga: Ósemka Siedlce – Legionovia Legionowo 3:2 (25:22, 23:25, 25:18, 25:20)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek

PRZEBIEG MECZU

W pierwszym secie przyjezdna drużyna z Legionowa nie wyglądała na zespół, który plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Do stanu 20:20 kibice w hali na ul. Popiełuszki z dużą dozą niepewności obserwowali poczynania Ósemki. Dopiero kiedy na polu zagrywki znalazła się Agata Baranowska, gospodyniom udało się odskoczyć przeciwniczkom na kilka punktów. Dzięki dobrze ustawionemu blokowi Agaty Skikiewicz i Agaty Skrzypek, siedlczanki zdobyły decydujący punkt, dzięki któremu wygrały pierwszego seta różnicą trzech punktów.

Rozluźnienie gospodyń na początku drugiej partii skrzętnie wykorzystały siatkarki z Legionowa. Ósemka przygrywała tego seta 2:11 i do końca jego trwania odrabiała straty. Niespodziewanie udało się jeszcze wrócić do walki i doprowadzić do stanu 23:24, ale po błędzie serwisowym jednej z siatkarek Ósemki, ze zwycięstwa w tym secie cieszyły się zawodniczki Legionovii.

W trzecim secie początek należał do Ósemki. Prowadzenie 6:2 wynikało z czujności i braku błędów własnych. Legionovia nie chciała oddać tej partii za darmo i odrobiła straty do jednego punktu przy stanie 13:12. Od tego momentu siedlczanki zaczęły grać pewniej, co przełożyło się na wynik 21:13. Pomimo lepszej gry Legionovii było już zbyt późno na powrót do gry, a liczne błędy własne w końcówce były główną przyczyną porażki przyjezdnych siatkarek w trzecim secie.

W czwartej partii przy stanie 1:5 dla Legionowa trener Plewiński wziął czas, po którym rozpoczął się powolny marsz gospodyń po zwycięstwo w całym meczu. Po ataku bardzo dobrze dysponowanej w tym secie rezerwowej Agnieszki Krzymowskiej, Ósemka wyszła na prowadzenie 15:10. Dążących do wygranej gospodyń, siatkarki z Legionowa nie były w stanie zatrzymać w żaden sposób. Dzieło siedlczanek zwieńczył atak po bloku w wykonaniu Weroniki Brzuzy.

źródło: sportsiedlce.pl